O nas

Myszkowska Telewizja Kablowa Sp. z o.o. powstała w 1991 roku początkowo jako Osiedlowe Studio TV-SAT. Założona przez pasjonatę, będącej w tych latach na początku drogi rozwoju, techniki satelitarnej i cyfrowej, Józefa Sypniewskiego który do dzisiaj jest największym jej udziałowcem.

Po kilku latach intensywnej rozbudowy, zdobywaniu nowych klientów i przejęciu sieci konkurencyjnej Firmy w 1999 roku na ul. Sikorskiego i Skłodowskiej Osiedlowe Studio TV-SAT zmieniło statusu w 2001 roku na "sp. z o.o.". Nawiązaliśmy również stałą współpracę z wieloma firmami zajmującymi się tematyką telewizji kablowej. Dzięki tym zabiegom M.T.K. sp. z o.o. zyskując poważnych partnerów, solidne zaplecze finansowe i dostęp do najnowszych technologii szybko stała się największym dostawcą telewizji kablowej na terenie miasta Myszkowa.

Pod koniec 2001 roku po pierwszej modernizacji i rozbudowie mającej na celu objęcie wszystkich większych osiedli mieszkaniowych. M.T.K. objęła swoim działaniem oprócz Osiedla Centrum 1 i 2, Wierzchowina, także ul. Spółdzielczą gdzie dużymi nakładami finansowymi wykonana została nowa ziemna sieć teletechniczna , Strażacką a także Leśną i Wolności gdzie również wszystkie kable magistralne zostały ułożone pod ziemią celem maksymalnego ograniczenia awarii i likwidacji tzw. "przewieszek" szpecących osiedla i będących powodem uszkodzeń dachów itp.

W 2005 roku zakończyliśmy II etap modernizacji. Położenie nowej magisitrali światłowodowej w kierunku Mijaczowa i magistrali C.A.T.V. w kierunku osiedli CENTRUM, Wierzchowina, podpisanie umowy z T.P S.A. na dzierżawę kanalizacji teletechnicznej pozwoliło na znaczący wzrost jakości świadczonych usług, uruchomienie pakietu 52 programów w którym można odnaleść TVN TURBO, TVN 24, POLSAT SPORT, AXN, SUPERESTACJĘ, DISCOVERY i wiele, wiele innych pasjonujących kanałów, wprowadzenie oferty dostępu do sieci INTERNET poprzez okablowanie Myszkowskiej Telewizji Kablowej Sp. z o.o. oraz przygotowania do wprowadzenia usługi telefonii stacjonarnej w oparciu o VoIP.

W dniu dzisiejszym po 21 latach działalności Myszkowska Telewizja Kablowa dociera do blisko osiemdziesięciu procent lokali mieszkalnych na terenie naszego miasta. Stałe nakłady na inwestycje pozwalają nam na dynamiczny rozwój i ciągłe podnoszenie jakości oferty. STAŁA współpraca z Władzami Miasta i firmami realizującymi największe projekty budowlane w Myszkowie poparta nieustająca rozbudową sieci pozwoliła w 2006 roku na szybkie udostępnienie naszej oferty na nowo wybudowanym osiedlu przy ul. Sucharskiego 32 a/b/c/d.

Na rok obecny planowane jest :

1. Uruchomienie pakietu TV CYFROWEJ jakości SD i HD nadawanej w formacie MPEG-2/MPEG-4

2. Kolejny etap zwiększenia prędkości oferowanych w poszczególnych pakietach Internetowych

3. Budowa magistrali światłowodowej w kierunku Osiedla "Spółdzielcza"

4. Przebudowa sieci szkieletowej celem usunięcia ostatniej linii napowietrznej między ulicami Wyszyńskiego i Sikorskiego